Az Önkentes Portfolió az elvegzett onkentes tevekenysegek osszesitese, leirasa, igazolasa. Az Önkentes PortfoliÓ altal lehetőseg nyililk az egész életen át tartó tanuláshoz szükseges kulcskompetenciák elismerésére, a nem-formális tanulásod bemutatására.
Az Önkéntes Portfólió 3 részből áll.
1. Portfolió: Önkéntesként szerzett képességek felmérése - Kompetenciák feltárása
Az első részben olyan feladatokat találsz, melyek abban segítenek, hogy feltárd és rendszerezd az önkéntes tevékenység során szerzett tudásodat, elsajátított kompetenciáidat. A feladatok arra ösztönöznek, hogy végiggondold és felismerd, hogy mennyire volt hasznos számodra az általad végzett önkéntes tevékenység. A portfólió e részét egyfajta önfeltárásnak, önvizsgálatnak lehet nevezni.
2. Önkéntes útelvél - Önkéntesként végzett tevékenységek gyűjteménye
Egy különálló kiskönyv, mely tartalmazza az önkéntes teljes tevékenység-történetét és a megszerzett kompetenciákat. Egyfajta naplónak is tekinthető, amelyben folyamatosan vezetheted, melyik szervezetnél mit csináltál, mikor voltál önkéntes, milyen tevékenységeket végeztél, közben milyen képességekre tettél szert. Itt a szervezetekkel le kell pecsételtetned a rájuk vonatkozó részt, így ez alátámasztja végzett tevékenységeidet. A feladatok útmutatásait követve könnyen összeállíthatod a saját Önkéntes Portfóliódat.
3. Betétlap önéletrajzhoz - Önkéntesként szerzett kompetenciáim prezentálása a munkáltatónak
Egy olyan különálló oldal, mely a fenti folyamat során leírt eredmények rövid, tömör összegzése. Ezt a dokumentumot csatolhatod az önéletrajzhoz munkakeresés során. Egy-egy állás megpályázásakor érdemes az összegző lapot az adott állás elvárásai szerint módosítani, és csak az állás szempontjából fontos kompetenciákat, tevékenységeket feltüntetni.